elCastell.org
Dissabte, 9 de juny de 2018

La XIX Nit de l'Esport premia els millors equips i esportistes de la temporada a Castelldefels

La cerimònia dels guardons als millors equips i esportistes individuals de la temporada 2017/2018 va tenir lloc el passat 8 de juny als jardins del Castell

Veure fotogaleria

El passat divendres 8 de juny, Castelldefels va viure l'edició número 19 de la Nit de l'Esport. La cerimònia, en la que es premien els millors esportistes individuals i els equips de la ciutat, va tenir lloc als jardins del Castell.

L'edició d'enguany de la Nit de l'Esport ha tornat a comptar amb una eina que ja es va fer servir en anteriors edicions, el fet que els ciutadans podien votar a aquells que consideressin com a millors esportistes de la temporada 2017–18 en quatre categories: “Millor esportista femenina de més de 18 anys”, “Millor esportista femenina de categories formatives”, “Millor esportista masculí de categories formatives” i “Millor esportista masculí de més de 18 anys”. De la seva votació ha sortit un dels finalistes dels premis, els altres i la resta dels finalistes de les altres categories han sortit de la decisió del Jurat tècnic dels guardons.

Els esportistes i equips guanyadors de les diferents categories dels premis d'aquest any 2018 són els següents:
 

MILLOR ESPORTISTA FEMENINA MAJOR DE 18 ANYS

- Ana Martínez (Club Esportiu Gran Via Mar)

 

MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ MAJOR DE 18 ANYS

- Joan Manel Pujol (Castelldefels Hockey Club)

 

MILLOR ESPORTISTA FEMENINA CATEGORIES FORMATIVES

- Aina Carulla (Club Piragüisme Castelldefels) (guanyadora del vot online)

 

MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES

- Franc Recalde (Castelldefels Rugby Unión Club) (guanyador del vot online)

 

MILLOR EQUIP FEMENÍ SÈNIOR

- Sènior Femení Castelldefels Rugby Unión Club

 

MILLOR EQUIP MASCULÍ SÈNIOR

- Equip Catamarà F18 (Club Nàutic Castelldefels)

 

MILLOR EQUIP FEMENÍ CATEGORIES FORMATIVES

- Base A Petit-Detall (Futbol Sala Castelldefels)

 

MILLOR EQUIP MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES

- Infantil A UE Castelldefels

 

MILLOR ENTRENADOR

- Miki Carrillo (UE Castelldefels)

 

MILLOR ENTRENADORA

- Neus Morales (Club Patinatge Castelldefels)

 

A banda, també hi van haver "Reconeixements especials" per a: Fernando Barbeito, Juan Antonio Rodríguez ("Juanito"), Miguel Ferran, Ana Mª Ibáñez ("Anichi"), Martín de Alzua, Àlex Barbeito, Aleix Biernert, Inés Aguilera, Coral Amate i Joan Anton Martínez Pallarés.

Finalment, dos "Reconeixements in memoriam" per homenatjar dues persones relacionades amb el món de l'esport que ens han deixat recentment, Xavier Altarriba i Jorge Cabrera.

Imatge notícia
Imatge dels premis de la Nit de l'Esport 2018 / ORIOL PAGÈS
Imatge notícia
Els Jardins del castell van acollir aquest any la XIX Nit de l'Esport
Imatge notícia
L'Alcaldessa de Castelldefels i el regidor d'Esports amfitrions de la XIX NIt de l'Esport
facebook twitter youtube flickr instagram
↑ pujar
©
El Castell Digital - Ajuntament de Castelldefels
Plaça de l'Església, 1 - 08860 Castelldefels
Telèfon: 93 665 11 50