elCastell.org
Dimecres, 18 de maig de 2022

Aquest divendres, cerimònia dels premis de la XXII Nit de l'Esport

La cerimònia té lloc a les 20h al Poliesportiu Municipal de Can Vinader • Els ciutadans i ciutadanes de Castelldefels han pogut votar un dels finalistes dels premis als millors esportistes individuals majors i menors de 18 anys (quatre categories en total) • Els altres finalistes d'aquestes categories i la totalitat de la resta han sortit de la decisió del Jurat tècnic dels guardons

Aquest divendres 27 de maig (20h), Castelldefels viu l'edició número 22 de la Nit de l'Esport. La cerimònia, en la que es premien els millors esportistes individuals i els equips de la ciutat, té lloc al Poliesportiu Municipal de Can Vinader. Comptarà amb la participació de l'alcaldessa de la ciutat, Maria Miranda (PSC), el regidor d'Esports, Fernando Cerpa (PSC), representants de les entitats esportives de Castelldefels i convidats especials com l'exjugador del Barça de bàsquet Audie Norris, entre d'altres. La cerimònia la condueix el comunicador Xavi Andreu.

L'edició d'enguany de la Nit de l'Esport torna a comptar amb una eina que ja es va fer servir en anteriors edicions, el fet que els ciutadans i ciutadanes han pogut votar a aquells que considerin com a millors esportistes de la temporada 2021–22 en quatre categories: “Millor esportista femenina de més de 18 anys”, “Millor esportista femenina de categories formatives”, “Millor esportista masculí de categories formatives” i “Millor esportista masculí de més de 18 anys”. De la seva votació ha sortit un dels finalistes dels premis, els altres i la resta dels finalistes de les altres categories han sortit de la decisió del Jurat tècnic dels guardons.

El llistat dels i les finalistes de la XXII Nit de l'Esport són:

Millor equip masculí sènior

  • Sènior masculí (Castelldefels Rugby Unión Club)
  • Equip Lliga EBA (Club Bàsquet Castelldefels)
  • Club Petanca Castelldefels

 

Millor equip femení sènior

  • Equip federat (Club Deportivo Gran Via Mar)
  • Equip K2 (Club Piragüisme Castelldefels)
  • Equip sènior GEG (Club Rítmica Barcelona)

 

Millor equip masculí formatiu

  • Cadet C (UE Castelldefels)
  • Juvenil A (UD Vista Alegre)
  • FS Castelldefels Chiringuito Iguana "A" (Futbol sala Castelldefels)

 

Millor equip femení formatiu

  • Infantil B femení (UE Castelldefels)
  • Telma Cester, Elena Bodi, Nicole Schinnerling i Noah Tamaral (Olimpic Cable Park)
  • Equip infantil 12-14 prejúnior (Club Rítmica Barcelona)

 

Millor esportista masculí + 18 anys

  • Marc Mañés (CB Castelldefels)
  • Manuel Hernández Higuera (Arquers Club Castelldefels) * Escollit per votació popular
  • Alexis Parcerisa Ledgard (Club Nàutic Castelldefels)

 

Millor esportista femenina + 18 anys

  • Laia Inserser (Castelldefels Hockey Club)
  • Andrea Obelleiro Cardan (Club Rítmica Barcelona) * Escollida per votació popular
  • Natividad Álvarez (Handbol Esportiu Castelldefels)

 

Millor esportista masculí categories formatives

  • Joel Martí (UE Castelldefels) * Escollit per votació popular
  • Thiago Pérez (Olimpic Cable Park)
  • Álvaro Kosowski (Club Piragüisme Castelldefels)

 

Millor esportista femenina categories formatives

  • Eva Masana (Club Piragüisme Castelldefels)
  • Telma Cester (Olimpic Cable Park)
  • Paula Fernández (UE Castelldefels) * Escollida per votació popular

 

Millor tècnic/a o entrenador/a

  • Raúl Martínez (Club Bàsquet Castelldefels)
  • Juan Martínez (Futbol Sala Castelldefels)
  • Francisco Fras (Castelldefels Rugby Unión Club)

 

Millor esportista adaptat

  • Micaela Santiago (Castelldefels Rugby Unión Club)
  • Vicente Manuel Pascual (Futbol Sala Castelldefels)

 

Poden escoltar l'entrevista realitzada a Ràdio Castelldefels (98.0FM i radiocastelldefels.org) al cap d'àrea d'Esports de l'Ajuntament, Albert García Edo:

 

facebook twitter instagram telegram whatsapp youtube flickr
↑ pujar
©
El Castell Digital - Ajuntament de Castelldefels
Plaça de l'Església, 1 - 08860 Castelldefels
Telèfon: 93 665 11 50