elCastell.org
Dissabte, 28 de maig de 2022

La gimnàstica rítmica i el bàsquet, grans protagonistes de la XXII Nit de l'Esport

La cerimònia de lliurament dels premis als millors esportistes i clubs de la ciutat de la temporada 2021-22 ha tingut lloc al Poliesportiu Municipal de Can Vinader · El Club Rítmica Barcelona i el BBA Castelldefels (CB Castelldefels) han sigut les entitats que més guardons han aconseguit

Veure Fotogaleria

Castelldefels ha viscut l'edició número 22 de la Nit de l'Esport. La cerimònia, en la que es premien els millors esportistes individuals i els equips de la ciutat, ha tingut lloc al Poliesportiu Municipal de Can Vinader. Ha comptat amb la participació de l'alcaldessa de la ciutat, Maria Miranda (PSC), el regidor d'Esports, Fernando Cerpa (PSC), representants de les entitats esportives de Castelldefels i convidats especials com l'exjugador del Barça de bàsquet Audie Norris, entre d'altres. El conductor de la cerimònia ha sigut el comunicador Xavi Andreu.

L'edició d'enguany de la Nit de l'Esport ha repartit alguns dels seus guardons principals entre dos esports i dues entitats de la nostra ciutat: la gimnàstica rítmica (Club Rítmica Barcelona) i el bàsquet (BBA Castelldefels – CB Castelldefels).

L'equip sènior GEG (Club Rítmica Barcelona) ha sigut escollit millor equip sènior femení; l'equip infantil 12-14 prejúnior s'ha endut el de millor equip femení de categories formatives i Andrea Obelleiro ha estat reconeguda amb el premi a la millor esportista femenina de més de 18 anys.

Pel que fa al BBA Castelldefels, línia professional del CB Castelldefels, ha aconseguit dos premis importants: millor equip sènior masculí (equip Lliga EBA) i millor tècnic o entrenador (Raúl Martínez).

La resta de premiats de la Nit han sigut els següents:

 

Millor equip masculí formatiu

  • Juvenil A (UD Vista Alegre)

 

Millor esportista masculí + 18 anys

  • Alexis Parcerisa (Club Nàutic Castelldefels)

 

Millor esportista masculí categories formatives

  • Thiago Pérez (Olimpic Cable Park)

 

Millor esportista femenina categories formatives

  • Eva Masana (Club Piragüisme Castelldefels)

 

Millor esportista adaptat

  • Micaela Santiago (Castelldefels Rugby Unión Club)

  • Vicente Manuel Pascual (Futbol Sala Castelldefels)

 

La Nit també ha servit per lliurar reconeixements especials a les següents persones: Adolfo Borgoñó (expresident UE Castelldefels); Manel Morales (expresident Club Patinatge Castelldefels); Teresa Pedro (exmembre junta del Club Patinatge Castelldefels); Jordi Prats (entrenador i jugador Castelldefels Rugby Unión Club); Pilar Callejas (membre del Club Piragüisme Castelldefels); Pedro Tenor (jugador de golf); Yvonne Cerpa (IgaX Team, motociclisme), José de la Vega i José Menéndez (usuaris del CEM Can Roca).

Imatge notícia
L'Alcaldessa va estar present durant tota la gala de l'esport de Castelldefels
Imatge notícia
Audi Norris va ser un dels protagonistes de la nit
Imatge notícia
BBA Castelldefels, millor tècnic o entrenador Raúl Martínez
Imatge notícia
La Nit també ha servit per lliurar reconeixements especials com a Adolfo Borgoñó
facebook twitter instagram telegram whatsapp youtube flickr
↑ pujar
©
El Castell Digital - Ajuntament de Castelldefels
Plaça de l'Església, 1 - 08860 Castelldefels
Telèfon: 93 665 11 50